Konsul z Ambasady USA w Katowicach - spotkanie dla studentów

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają we wtorek, 7 listopada o godz. 15.00, na spotkanie z Konsulem USA.

Podczas spotkania pani Konsul:

• przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów,
  • wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny,
  • odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji - pani Konsul mówi po polsku.

Miejsce spotkania: Uniwersytet Ekonomiczny, aula CNTI

Link do wydarzenia

Zachęcamy zainteresowanych aby dołączyli do wydarzenia na facebooku.

W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Kathryn Porter, Konsul, Szef Sekcji Konsularnej, Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie

Kathryn Porter jest dyplomatą amerykańskim w randzie Konsula w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA, pani konsul pracowała w Social Security Administration w Birmingham w Alabamie. Od 10 lat pracuje w Departamencie Stanu, gdzie jako Konsul reprezentowała USA w krajach takich jak Meksyk - Tijuana, Kanada - Toronto, czy RPA - Johannesburg. W Krakowie koordynuje Sekcję Konsularną. Posiada dwa dyplomy - BA z Uniwersytetu w Montevallo, dziedzina Nauki Polityczne i Historia, oraz MPA - University of Alabama w Birmingham, dziedzina Administracja Publiczna. Zna języki angielski, hiszpański i polski.