Zapraszamy do zapoznania się z monografią!

Zapraszamy do zapoznania się z monografią, która powstała w związku z Jubileuszową Konferencją Naukową Wydziału Ekonomii z okazji 50. lecia powstania Wydziału.

Jubileusz ten zainspirował autorów do napisania niniejszej monografii. Jej motywem przewodnim jest szeroko rozumiana problematyka innowacji na różnych poziomach i w różnych sferach gospodarki.

W poszczególnych rozdziałach opisano różne strategie oraz podejścia, prowadzące organizacje oraz całe społeczeństwa do innowacyjnych działań. Zaprezentowano wiele narzędzi rozwoju innowacyjności w wybranych obszarach działalności gospodarczej, a także opisano możliwe scenariusze jej rozwoju, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Sformułowano również wiele rekomendacji, które mogą być przydatne dla menadżerów, decydentów oraz pojedynczych osób. Mogą one stanowić dla nich źródło inspiracji do podejmowania twórczych oraz przedsiębiorczych działań. Podkreślono równocześnie, że warunkiem osiągnięcia przez polskie organizacje szybkiego rozwoju i sukcesu jest intensywne włączenie się w nurt prac związanych z założeniami innowacyjnej gospodarki.