Przejdź do menu Przejdź do treści

Tydzień Organów w Mieście Nauki z udziałem UE Katowice

W dniach 22-28 kwietnia br. w Mieści Nauki trwał będzie Tydzień Organów, podczas którego odbędą się koncerty i warsztaty m.in. inaugurujące funkcjonowanie nowych organów zbudowanych w sali koncertowej Akademii Muzycznej. Kilka z wydarzeń organizowanych jest przez ekspertów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

O Tygodniu

O czy myślisz, gdy słyszysz termin „organy”? Czy w Twojej wyobraźni pojawia się majestatyczny instrument muzyczny, czy może serce, płuco lub inny organ wewnętrzny? Podczas tygodnia organów każde z tych skojarzeń zostanie uwzględnione. W Tygodniu Organów odbędą się koncerty i warsztaty inaugurujące funkcjonowanie nowych organów zbudowanych w sali koncertowej Akademii Muzycznej. Wśród wykonawców pojawi się rektor AM – prof. dr hab. Władysław Szymański. W Katowicach zagości także wybitny francuski organista, Olivier Latry.  Będziemy słuchać organów w różnych miejscach i różnych odsłonach. Poza tym przewidziano wykłady i prezentacje o charakterze prozdrowotnym. Może ktoś z Was pomyślał o organach władzy, albo organach administracyjnych? To także ciekawy wątek, który z pewnością poruszymy.

Eksperci UE Katowice podczas Tygodnia Organów

W czwartek 25 kwietnia będzie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez ekspertów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

  • 16.00 - Koncert na pozytywie połączony z wykładem: Stanisław Pielczyk – pozytyw, Tadeusz Trzaskalik – wprowadzenie (Patio w Rektoracie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ul. 1 Maja 50);
    Podczas koncertu Stanisław Pielczyk zaprezentuje różnorodny repertuar, który wykona na zbudowanym przez siebie pozytywie. Muzykę komentarzem opatrzy prof. Tadeusz Trzaskalik z Katedry Badań Operacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
    Wydarzenie zamknięte i skierowane do uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  • 17.30 - Spotkanie warsztatowe: Kompetencje organów administracji rządowej i samorządowej w zakresie finansowania instytucji kultury w Polsce – Małgorzata Grząba-Włoszek z Katedry Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (SpinPLACE, ul. Bankowa 5, Katowice);
    Wystąpienie, zrealizowane w formie warsztatowej, będzie miało następujące cele: przedstawienie prawnych podstaw finansowania instytucji kultury ze środków publicznych, analiza wydatków publicznych na instytucje kultury na podstawie danych pochodzących z bazy Eurostat oraz bazy GUS.
    Na wydarzenie obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy

Pełny harmonogram ramowy można znaleźć na stronie.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejska Agencja Wykonawcza ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

 

 

 

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca