Szkolenia e-learningowe z zakresu Comarch ERP Optima

Katedra Informatyki w porozumieniu z Firmą Comarch SA rozpoczyna cykl szkoleń e-learningowych obejmujących dwa moduły Comarch ERP Optima:

• "E-Comarch ERP Optima Księga Handlowa"
  • "E-Comarch ERP Optima szybki start z programem w firmie handlowej"

Moduły Comarch ERP Optima są dostępne na platformie Moodle.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych do skorzystania z możliwości szkoleń i uzyskania certyfikatów.

Hasło dostępu do szkolenia Comarch ERP Optima na platformie Moodle:

W celu uzyskania hasła dostępu do kursu Comarch ERP Optima należy przesłać
wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: anna.soltysik-piorunkiewicz(at)ue.katowice.pl i dostarczyć podpisany dokument formularza do dr inż. Anny Sołtysik-Piorunkiewicz, pok. 310 A.

O szkoleniach

• "E-Comarch ERP Optima Księga Handlowa"

Szkolenie to przeznaczone jest przede wszystkim dla osób rozpoczynających pracę z systemem Comarch ERP Optima, ale również dla osób mających z nim styczność, a pragnących usystematyzować nabytą wiedzę. Szkolenie obejmuje zagadnienia prowadzenia Księgi Handlowej w programie Comarch ERP Optima. Podzielone jest tematycznie, zgodnie z modułami Comarch ERP Optima i obejmuje m. in.: konfigurację programu, uzupełnienie danych słownikowych, operacje w module Kasa/Bank oraz Kasa/Bank Plus, konfigurację modułu Księga Handlowa, modyfikacja planu kont, wprowadzenie dokumentu BO, wprowadzenie bezpośredniego zapisu w dzienniku księgowym, wprowadzanie dokumentów do Rejestru VAT zakupu i sprzedaży wyliczenie deklaracji VAT-7, tworzenie schematów księgowych, tworzenie zestawień księgowych, wyliczanie zaliczek na PIT-36, wyliczanie wynagrodzeń oraz zaliczek na PIT-4R, oraz ewidencję środków trwałych.

• "E-Comarch ERP Optima szybki start z programem w firmie handlowej"

Szkolenie to przeznaczone jest zarówno dla Użytkowników Comarch ERP Optima, rozpoczynających pracę z systemem, jak również dla osób mających z nim styczność, a pragnących usystematyzować nabytą wiedzę. Szkolenie zawiera podstawy obsługi modułów handlowo-magazynowych Comarch ERP Optima z elementami księgowości oraz modułu kadrowo-płacowego. Zostało podzielone na poszczególne grupy tematyczne: Konfiguracja programu; Moduł Kasa i Bank; Kategorie; Moduł Handel; Rejestry VAT; Rozliczanie dokumentów; Moduł Księga podatkowa; Moduł Płace i Kadry.