Przejdź do menu Przejdź do treści

Badania naukowe prowadzone w Katedrze

W latach 2019-2020 w Katedrze Informatyki prowadzone są badania finansowane ze środków Potencjału Badawczego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod tytułem:

„Zarządzanie danymi i procesami w organizacyjnych łańcuchach wartości”.

Etapy badań:

  1. Pryncypia projektowe, komponenty oraz scenariusze czwartej rewolucji przemysłowej
    (Industry 4.0)
  2. Zarządzanie jakością danych, informacji i procesów biznesowych dla wspomagania zrównoważonego rozwoju regionów przemysłowych

 

W latach 2016-2018 w Katedrze Informatyki prowadzono badania finansowane ze środków Potencjału Badawczego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod tytułem:

„Procesy modelowania danych, podejmowania decyzji i bezpieczeństwa informacji w architekturze systemowej przedsiębiorstwa”.

Etapy badań:

  1. Przetwarzanie danych w metodykach rozwoju architektury przedsiębiorstwa
  2. Modelowanie informacji i procesów w architekturze systemowej Internetu Przyszłości (Future Internet)
  3. Rozwiązania praktyczne w zakresie modelowania procesów i decyzji przedsiębiorstwa i zapewnienia jego ochrony

Wyniki badań zostały opublikowane między innymi w Monografii wydanej w 2019 r. przez Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pt:  „Procesy modelowania danych i podejmowania decyzji w architekturze systemowej przedsiębiorstwa”, M.Pańkowska (red.naukowa). Publikacja jest dystrybuowana przez Grupę PWN:

https://www.ue.katowice.pl/jednostki/wydawnictwo/aktualnosci/article/procesy-modelowania-danych-i-podejmowania-decyzji-w-architekturze-systemowej-przedsiebiorstwa-mono.html

Monografia naukowa prezentuje badania pracowników naukowo-dydaktycznych Katedry Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dotyczących modelowania danych i modelowania procesów biznesowych dla podejmowania skutecznych decyzji, zaprezentowanych w podejściu holistycznym w ramach analizy organizacji społeczno-gospodarczej. Niniejsza monografia określa, jak we współczesnych przedsiębiorstwach porządkować problemy zarządzania danymi oraz jak projektować wydajne i skuteczne procesy biznesowe.

 

W latach 2013-2015 w Katedrze Informatyki prowadzono badania finansowane ze środków Potencjału Badawczego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod tytułem:

 „Modele techniczno-społeczne wirtualizacji i udostępniania na żądanie zasobów IT”.

Etapy badań:

  1. Uwarunkowania rozwoju przetwarzania w chmurze
  2. Analizy i projekty zastosowania przetwarzania w chmurze
  3. Wdrożenia i ewaluacja przetwarzania w chmurze

Wyniki badań zostały opublikowane między innymi w Monografii wydanej w 2016 r. przez Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pt: „Modele techniczno-społeczne wirtualizacji i udostępniania na żądanie zasobów IT”,  J. Palonka, M. Żytniewski, M.Pańkowska (red. naukowa)

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3