Międzynarodowy projekt dydaktyczny pt. "Handelsmarketing und - management"

W dniu 13 kwietnia 2023 r. rozpoczął się projekt dydaktyczny pt. "Handelsmarketing und - management" zainicjowany i prowadzony przez pracownika naszej uczelni dra hab. Marcina Komora, prof. UE we współpracy z Merseburg University of Applied Science. Projekt uzyskał w konkursie międzynarodowym Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) trzyletnie dofinansowanie pobytu naszych studentów w uczelni niemieckiej.

Program składa się z dwóch etapów zajęć modułowych prowadzonych przez dra hab. Marcina Komora, prof. UE:

• w pierwszym odbywają się wspólne wykłady dla studentów polskich i niemieckich.
  • w drugim zrealizowane zostaną pięciodniowe stacjonarne zajęcia dydaktyczne w formie ćwiczeń w Merseburg University of Applied Science.

W ramach pobytu za granicą odbędą się również spotkania z przedstawicielami tzw. "praktyki gospodarcze" tj. wykłady gościnne managerów czy wizyty studyjne w przedsiębiorstwach. Udział w tym wydarzeniu pozwoli na poszerzenie wiedzy studentów w zakresie handlu detalicznego, umożliwi wymianę doświadczeń na tle międzynarodowym oraz zwiększy kompetencje i umiejętności współpracy w środowisku międzykulturowym.