Przejdź do menu Przejdź do treści

Wyniki trzeciej edycji konkursu BEETHOVEN CLASSIC na polsko-niemieckie projekty badawcze

 

Znamy wyniki trzeciej edycji konkursu BEETHOVEN CLASSIC na polsko-niemieckie projekty badawcze z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz wybranych dyscyplin nauk ścisłych i technicznych. Grant na realizację projektu badawczego otrzymał dr hab. Marcin Komor, prof. UE z Katedry Marketingu. Projekt rozpocznie się w sierpniu 2020 r. i będzie prowadzony wspólnie z partnerem zagranicznym w Polsce i Niemczech do 2023 r.

Projekt pt. "Wpływ motywów zakupowych, preferencji dotyczących kanałów handlu oraz technologii cross-channel na zachowania cross-channel - analiza porównawcza między Niemcami a Polską." pod kierownictwem dra hab. Marcina Komora, prof. UE oraz prof. dra Stephana Zielke z Bergische Universität Wuppertal, (Walbusch Chair of Multi Channel Management) otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 300 000 zł.

Konkurs BEETHOVEN CLASSIC jest organizowany przez Narodowe Centrum Nauki we współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (Deutsche Forschungsgemeinschaft; DFG). W tej edycji uczeni złożyli 130 wniosków o finansowanie projektów badawczych, z czego 63 w naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce (HS), a 67 w wybranych dyscyplinach nauk ścisłych i technicznych (ST, m.in. w chemii, matematyce, fizyce, materiałoznawstwie). Z tej puli wniosków eksperci wybrali 34 najlepsze projekty – 16 w grupie HS i 18 w ST. Nagrodzone projekty będą realizowane wspólnie przez polskie i niemieckie zespoły naukowe.

Więcej informacji na stronie NCN

Dołącz do nas

Nasi partnerzy