II Śląskie Forum Audytu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

W dniu 12 października 2018 roku odbyło się II Śląskie Forum Audytu. Współorganizatorami Forum byli: Wydział Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej oraz Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej.

Celem spotkania była promocja wiedzy dotyczącej różnych obszarów kontroli wewnętrznej i audytu, etyki w biznesie oraz integracja środowiska osób zainteresowanych problematyką audytu i kontroli we współczesnych organizacjach.

Wśród prelegentów i gości II Śląskiego Forum Audytu znaleźli się między innymi:
 - mgr inż. Ireneusz Jabłoński (Prezes Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej),
 - Antonii Sekuła (członek zarządu Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych),
 - Maria Jabłońska (Kierownik ds. Organizacyjno-Personalnych Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej),
 - mgr inż. Leszek Adamski (Prezes Zarządu Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej),
 - mgr inż. Beata Praszczyk  (Dyrektor ds. Szkoleń i Rozwoju w Team Prevent),
 - prof. dr hab. inż. Celina Olszak (Dziekan Wydziału Ekonomii),
 - dr Ewa Czarnecka-Wójcik (opiekun merytoryczny studiów podyplomowych Audyt i kontrola wewnętrzna w biznesie i administracji publicznej oraz Zarządzanie projektami w branży motoryzacyjnej),
 - dr Adrian Pyszka (wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach)
 - dr Kinga Hoffmann-Burdzińska (wraz z dr inż. Kamilą Bartuś, kierownik studiów podyplomowych: Audyt i kontrola wewnętrzna w biznesie i administracji publicznej),
 - dr inż. Tomasz Bartuś (wraz z dr Kingą Hoffmann-Burdzińską kierownik studiów podyplomowych Zarządzanie Projektem w Branży Motoryzacyjnej).

W ramach II Śląskim Forum Audytu miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów dla absolwentów studiów podyplomowych Audyt i kontrola wewnętrzna w biznesie i administracji publicznej organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz uzyskanych przez nich Certyfikatów Audytora Wewnętrznego II Stopnia PIKW.

W końcowej części II Śląskim Forum Audytu odbyła się dyskusja moderowana przez dr Kingę Hoffmann-Burdzińską, w której wzięli udział zarówno praktycy z obszaru audytu i kontroli wewnętrznej oraz audytorzy oraz specjaliści zajmujący się kontrolą oraz compliance w różnych organizacjach, jak również absolwenci studiów podyplomowych.

W dyskusji dr Kinga Hoffmann-Burdzińska postawiła bardzo ciekawe i trafne 3 pytania:

1. Z czego wynika rosnące zainteresowanie problematyką audytu wśród przedstawicieli i pracowników różnych organizacji?
2. Jakie są możliwości rozwoju kariery w obszarze audytu?
3. Jakie wyzwania stoją współcześnie przed audytorami w różnych branżach?

Pytania te spotkały się z zainteresowaniem zarówno wśród ekspertów i praktyków, jak i absolwentów studiów podyplomowych, czego efektem były interesujące dyskusje.