Nasz pracownik Opiekunem Naukowym Roku 2017

Dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz w Ogólnopolskim Konkursie StRuNa otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii "Opiekun Roku 2017"

Program Studenckiego Ruchu Naukowego (StRuNa) ma na celu promocję osiągnięć ruchu naukowego Studentów i Doktorantów i realizowany jest przez Fundację "Fundusz Pomocy Studentom" pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

W tym roku, po wstępnej selekcji, wyłoniono 43 kandydatów do tytułu Opiekuna Roku, spośród których tylko 5 otrzymało nominację do Gali Finałowej, w tym Dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz, adiunkt w Katedrze Rachunkowości.

W niedzielę 19 listopada br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu StRuNa 2017 w Sali Wielkiej, podczas której w kategorii "Opiekun Naukowy Roku 2017" pierwszą nagrodę zdobyła Dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości "Rachmistrz" z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, działającego przy Katedrze Rachunkowości na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń.

W Gali uczestniczyły takżę, przedstawicielki SKNR "Rachmistrz", w osobach Martyna Pilarska i Wioleta Swinka.

Dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz w trakcie wygłoszonych przez nią podziękowań przyznała, że jej nominacja i zajęcie 1. miejsca jest zasługą przede wszystkim Studentów i Członków SKNR "Rachmistrz", którzy inspirują ją każdego dnia do podejmowania kolejnych wyzwań w pracy ze Studentami.

Jak wynika z treści opisu nadesłanego na konkurs: dr Wójcik-Jurkiewicz na co dzień jawi się studentom jako wulkan energii, nauczyciel pełen pomysłów i zapału do (współ)pracy. Członkowie Koła dodają, że ich zdaniem odnalezienie się w roli Opiekuna Naukowego Koła nie jest sprawą łatwą i nie każdy jest w stanie podołać obowiązkom związanym z jej pełnieniem. Przez wzgląd jednak na swoje cechy charakteru, zapał do pracy i realne efekty współpracy z członkami Koła, dr Magdalen Wójcik-Jurkiewicz jest odpowiednią osobą do pełnienia tej zaszczytnej funkcji.

Serdecznie gratulujemy!