Wykład gościnny praktyków dla studentów kierunku FIZOZ

W dniu 14.05.2021 w ramach zajęć na studiach pierwszego stopnia na kierunku Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, z inicjatywy dr Aleksandry Szewieczek, odbył się wykład praktyków dr n. med. Dominika Sieronia oraz Pana Michała Janiszewskiego reprezentujących firmy AIDA Diagnostic, Inventmed Sp. z o.o. oraz Śląskie Centrum Chorób Serca, pt.: "Systemy wsparcia decyzji – brakujące ogniwo w ewolucji ochrony zdrowia" i "Hardware start up w medycynie – czy to ma jeszcze sens ?".

Wykłady stanowiły wkład w poszerzenie wiedzy i świadomości studentów na temat związku studiowanego kierunku z praktyką ochrony zdrowia, możliwości wykorzystania zdobywanej wiedzy w rozwoju umiejętności praktycznych.

Istotnym wkładem jest również podkreślenie silnych związków między wiedzą ekonomiczną a działalnością branży medycznej, w szczególności na linii ekonomista-medyk.