Nowości wydawnicze Katedry Informatyki

Sieci społecznościowe w gospodarce elektronicznej. Teoria i praktyka (podręcznik)

Autor: Edyta Abramek

Rok wydania: 2021

Dlaczego warto przeczytać? Jest to pierwszy na rynku wydawniczym podręcznik poświęcony:

• popularyzowaniu tematyki sieci społecznościowych i ich roli oraz znaczenia dla gospodarki elektronicznej,
  • jak również zastosowaniu analizy sieciowej w badaniach naukowych.

Książka ma na celu wyjaśnienie:

• kwestii definicyjnych dotyczących samej analizy sieciowej,
  • metodyki prowadzenia badań naukowych w zakresie analizy sieciowej z wykorzystaniem komputera,
  • problematyki dotyczącej kształtowania i budowania sieci, tak istotnych dla biznesu.

Publikacja została przygotowana, jako podręcznik i zarazem przewodnik dla studentów z zakresu zastosowania analizy sieciowej w pracy naukowej. Może stanowić uzupełnienie wykładów akademickich oraz szkoleń dla wykładowców prezentujących analizę sieciową, jako metodę dydaktyczną.

Spis treści można pobrać tutaj.

Doskonalenie wykorzystania danych w organizacjach non profit (monografia)

Autor: Joanna Palonka

Rok wydania: 2021

Szczegóły monografii dostępne są tutaj.

Zorientowane na procesy biznesowe oraz interakcję systemy wspomagania zarządzania wiedzą (monografia)

Autor: Mariusz Żytniewski

Rok wydania: 2020

Szczegóły monografii dostępne są tutaj