Przejdź do menu Przejdź do treści

Kierunek Informatyka i Ekonometria


Specjalność: Informatyka ekonomiczna


Studia pierwszego stopnia:

Wiesz już, że komputer nie rozwiązuje zadań sam, że potrzebuje programów, które mu to umożliwiają. Wiesz, że nie każdy program może być wykorzystany do rozwiązania określonego zadania. To są podstawowe argumenty, które powinny skłonić Cię do poszerzenia wiedzy nt. zastosowań komputerów zwłaszcza, że dziś każda firma działająca na rynku polskim (i nie tylko) wykorzystuje komputery do wspomagania swojej działalności. Pomogą Ci w tym studia na specjalności Informatyka Ekonomiczna. Po jej ukończeniu będziesz umiał zaprojektować, zaprogramować i wdrożyć system informatyczny zarządzania.Poznasz nowoczesne metody i narzędzia informatyczne stosowane w każdym z tych etapów. Ponadto poznasz możliwości zastosowania systemów informatycznych w zarządzaniu strategicznym, finansach, rachunkowości, produkcji, marketingu, zarządzaniu zasobami ludzkimi w różnego typu przedsiębiorstwach. W ten sposób zdobędziesz przewagę nad innymi, którzy po ukończeniu studiów będą tylko informatykami lub tylko ekonomistami.

W przyszłości możesz pracować w organizacji jako:

  • projektant / reinżynier procesów biznesowych
  • menedżer komunikowania informacji i wiedzy
  • lider informatycznych zespołów projektowych i wdrożeniowych w zakresie systemów e-biznesu, inteligentnych systemów informatycznych
  • specjalista do spraw zarządzania informatyką
  • integrator technologii informatycznych

Studia drugiego stopnia:

Jeśli marzysz o dyplomie magistra z wiedzą i umiejętnościami z zakresu projektowania, programowania i wdrażania systemów informatycznych zarządzania, systemów biznesu elektronicznego oraz zarządzania informatyką w firmie, powinieneś wybrać studia na specjalności Informatyka ekonomiczna. Na rynku pracy istnieje silne zapotrzebowanie na informatyków o interdyscyplinarnym wykształceniu, które łączy solidną podbudowę teoretyczną, wiedzę programistyczną oraz wiedzę na temat technologii sieciowych i technik multimedialnych, z umiejętnościami wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjnych w biznesie.


Absolwenci specjalności, opuszczając mury uczelni, są fachowo przygotowani do pracy na takich stanowiskach, jak np. specjalista do spraw zarządzania projektami informatycznymi, analityk systemów informatycznych, projektant i administrator sieci komputerowych, specjalista do spraw audytu informatycznego projektant i menedżer informacji i wiedzy czy integrator technologii informatycznych.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3