Dr Justyna Brzezińska wygłosiła wykład dla Dziecięcego Uniwersytetu Ekonomicznego

4 marca 2024 r. dr Justyna Brzezińska w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Ekonomicznego przeprowadziła wykład pt. "Złoto jako bezpieczna przystań inwestycyjna"

Przed rozpoczęciem wykładu miała miejsce uroczysta inauguracja letniego semestru studiów w roku akademickim 2023/24, podczas której przyszli studenci EUD złożyli uroczyste ślubowanie i przysięgę.

W trakcie wykładu dr Justyna Brzezińska przedstawiła historię i znaczenie złota, różne formy złota fizycznego (złote sztabki, monety bulionowe, złoto kolekcjonerskie) i papierowego (kontrakty terminowe, ETFy). Ponadto, wymieniła i scharakteryzowała słuchaczom kraje, które posiadają największą ilość złota na świecie, a także największe kopanie złota, a więc uznawane są za potęgę światową pod tym względem. Dzieci miały także możliwość obcowania z 24-karatowym złotem fizycznym, a po wykładzie wzięły udział w warsztatach, podczas których zaprojektowały unikatową monetę bulionową lub sztabkę złota.