Ogólnopolskie Dni Rachunkowości 23-25 kwietnia br.

W dniach 23-25 kwietnia br., już piąty rok z rzędu, Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości "Rachmistrz" działające w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, organizowało w murach Uczelni Ogólnopolskie Dni Rachunkowości, objęte honorowym patronatem Prorektora ds. Edukacji Prof. UE dr hab. Wojciecha Dyducha oraz Prezydenta Miasta Katowice.

Wydarzenie to zgromadziło osiem 3-osobowych studenckich drużyn z całej Polski. Nie zabrakło przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Uczestnicy V Ogólnopolskich Dni Rachunkowości przyjechali do Katowic, aby mierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez specjalistów i praktyków z zakresu rachunkowości.W trakcie trwania Ogólnopolskich Dni Rachunkowości gościom oraz członkom "Rachmistrza" między innymi przedstawili się reprezentanci nowo powstałej Akademickiej Fundacji Rachunkowości i Audytu im. Dr Piotra Rojka, proponując jednocześnie konkurs, w którym wkrótce będą mogli wziąć udział wszyscy studenci z całej Polski.

Zwycięzcami Marszu Studenta zostali: pierwsze miejsce zajęła drużyna z Łodzi "Sigma SKNR", drugie "Baltic Girls" z Sopotu, a na trzecim uplasowały się dziewczyny z Rzeszowa – drużyna "Assets". Po omówieniu case study przeprowadzonego przez BZM Consulting przyszedł czas na wyłonienie drużyn, które nie dały się zwieść podatkowym pułapkom. Mistrzyniami ponownie okazała się drużyna "Assets" z Uniwersytetu Łódzkiego, tuż za nimi na podium znalazły się dziewczyny z drużyny "KJK" z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a trzecie miejsce zajęła drużyna "Baltic Girls" z Uniwersytetu Gdańskiego.  W dziedzinie case study niepokonana była drużyna o wdzięcznej nazwie "jakaś nazwa" z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a drugie miejsce przypadło w udziale drużynie "Mastersi" z Uniwersytetu Gdańskiego. Na podium ponownie nie zabrakło też miejsca dla drużyny "SKNR Sigma".

Gratulujemy i zapraszamy na następną edycję!