Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Profesorowi Zbigniewowi Messnerowi przed Aulą w CNTI

W ramach obchodów Święta Uczelni 12 stycznia 2015 roku nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Profesora Zbigniewa Messnera dla uhonorowania Jego zasług dla uczelni przed Aulą Jego Imienia w CNTI.

W dniu 12 stycznia 2015 roku nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy Prof. zw. dr. hab. Zbigniewa Messnera, dr. h.c., Rektora Seniora, nauczyciela akademickiego, lidera rozwoju „katowickiej szkoły rachunkowości”, wybitnego ekonomisty, badacza-naukowca i eksperta z zakresu rachunkowości, zastosowań informatyki i finansów, doktora honoris causa Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle-Wittenberdze. Tablica zawieszona jest przed Aulą CNTI, której nadano imię Profesora Uchwałą Senatu z lutego 2014 roku, dla uhonorowania jego zasług dla uczelni. W wydarzeniu udział wzięła Rodzina śp. Prof. Zbigniewa Messnera oraz współpracownicy i przyjaciele z całej Polski.

Uroczyste obchody w Auli im. Profesora Zbigniewa Messnera zwieńczył koncert na fortepian i instrumenty smyczkowe w wykonaniu prof. Tadeusza Trzaskalika oraz Zespołu Kameralnego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia Katowice.