Wykład z Ekspertem ZUS dot. rozliczeń publicznoprawnych - zorganizowany przez dr Dorotę Adamek-Hyską

W dniu 26.03.2024, na zaproszenie dr Doroty Adamek-Hyska w progach Filii UE w Rybniku gościliśmy Panią Wiesławę Krukowską, praktyka i eksperta w zakresie rozliczeń publicznoprawnych podmiotów gospodarczych, na co dzień zatrudnioną w ZUS w Rybniku.

Wygłoszony został wykład "ZUS dla studenta - czyli kiedy osoba studiująca płaci składki i jak założyć firm" oraz "Wybrane elementy ABC przedsiębiorcy - Ulga na start, preferencyjne składki, mały ZUS plus, działalność nieewidencjonowana", który ściśle nawiązywał do problematyki poruszanej na zajęciach z przedmiotu Rozliczenia publicznoprawne w rachunkowości MŚP i ubogacił wiedzę studentów o informacje praktyczne.