Przejdź do menu Przejdź do treści

Doktor sztuk muzycznych został doktorem nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse

W dniu 13 czerwca 2022 r. odbyła się otwarta publiczna dyskusja nad rozprawą doktorską dra Jakuba Stefka pod tytułem „Modele zachowań konsumentów na rynku sztuk performatywnych”.

 

Promotor: Profesor Robert Wolny

Promotor pomocnicza: dr Agata Stolecka-Makowska

Talenty wychodzące spod naszych skrzydeł!

Kilka słów o Młodym Talencie Muzyki Organowej, który postanowił zrobić doktorat z ekonomii.

Jakub Stefek wybitny muzyk młodego pokolenia. Jest organistą w słynnej berlińskiej Synagodze Pestalozzistrasse. W 2015 roku ukończył celująco studia gry na organach w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego. W ramach programu Erasmus studiował w Kunstuniversitaet Graz u prof. Gunthera Rosta. Jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów, m.in. Muzyki Organowej w Rumii oraz im. Jana Pieterszoona Sweelincka w Gdańsku. Występował z recitalami organowymi w Polsce, Austrii, Niemczech, Czechach i Szwecji, m.in. w ramach Eimsbuettler Orgelsommer w Hamburgu, Międzynarodowego Forum Organowego w Warszawie i Festiwalu „Non Sola Scripta” we Wrocławiu. Brał udział w wielu mistrzowskich kursach muzycznych, m.in. N. Hakima, B. Gfrerera, W. Zerera, T. A.Nowaka i M. Toporowskiego.

Kolejną pasją Jakuba Stefka jest marketing sztuk scenicznych. W tym zakresie współpracował z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Międzynarodowym Festiwalem Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. Był prelegentem TEDx Warsaw 2015, gdzie jego wystąpienia o inspiracji instrumentem organowym słuchało na żywo kilkanaście tysięcy osób.

Od 2017 roku jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzi zajęcia z organów i kameralistyki organowej. Obronił doktorat w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracuje z Filharmonią w Szczecinie.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3