Przejdź do menu Przejdź do treści

Tematyka wykładu: Kompetencje przyszłości

Prelegent: Beata Staszków - prezes Związku Pracodawców Polska Miedź

Data i godzina: 17.05.2023, g. 11.40-13.10

Główne tezy wykładu:

Technologia jest obecna w naszym życiu na każdym kroku. Automatyzacja i robotyzacja są już dziś rzeczywistością, a ich rozwój stwarza wiele szans i wyzwań. Wraz z postępem technologicznym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie IT, którzy posiadają wyspecjalizowane umiejętności cyfrowe.

Jednakże, zgodnie z indeksem gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego DESI, jedynie 43% Polaków w wieku 16 - 74 lata posiada podstawowe umiejętności cyfrowe, co jest wynikiem poniżej średniej unijnej. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zaczęli przygotowywać się na nadchodzące zmiany i podnosić swoje kompetencje cyfrowe.

Z raportu McKinsey wynika, że do 2030 roku ponad 70% przedsiębiorstw może wdrożyć technologię bazującą na sztucznej inteligencji. Część zadań faktycznie mogą przejąć automaty, a aplikacje - technologia i z pewnością to zrobią. Chodzi m.in. o działania rutynowe, powtarzalne, często dla pracowników po prostu nudne.

Jednakże, automatyzacja nie oznacza, że ludzie zostaną zastąpieni przez technologię. Wręcz przeciwnie, powstaną nowe zawody i stanowiska pracy, na których z technologią będzie trzeba bardzo ściśle współpracować, kontrolować ją, programować jej działanie oraz weryfikować jakość wykonywanych przez nią zadań.

Kluczem do sukcesu w dzisiejszym świecie jest posiadanie kompetencji cyfrowych oraz kompetencji społecznych pozwalających na skuteczne funkcjonowanie bez obawiania się zmian technologicznych i efektywne poruszanie się dla rynku pracy.

BEATA STASZKÓWhttps://www.linkedin.com/in/beatastaszkow/

 

 

Tematyka wykładu: Netizens. Praca w firmie IT od środka

Prelegent: Adrian Leks - PR & Marketing Manager

Data i godzina: 21.05.2023, g. 10.45-12.00

Słuchacze dowiedzieli się jak wygląda praca w firmie technologicznej, poznali ciekawe technologicznie i marketingowo projekty realizowane przez zespoły projektowe pracowników Nietizens. Zapoznali się również z możliwościami współpracy i kariery w firmie.


ADRIAN LEKS (https://www.linkedin.com/in/adrian-leks-50975b123/)


Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3