Rekrutacja dla kandydatów z Ukrainy

Język wykładowy

Nasza uczelnia posiada w swojej ofercie kierunki prowadzone w języku polskim lub angielskim. Każdy kandydat na studia, który nie posiada certyfikatu znajomości danego języka na poziomie minimum B2, bierze udział w rozmowie weryfikującej znajomość języka. Brak znajomości języka na odpowiednim poziomie nie pozwala na podjęcie studiów.

Nie prowadzimy studiów w języku ukraińskim.

Opłaty za studia

Kandydaci z Ukrainy, którzy są objęci ochroną czasową (Ustawa z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa):

• mogą podjąć studia stacjonarne w języku polskim bez odpłatności do czasu trwania tej ochrony;
  • studia w języku angielskim oraz studia niestacjonarne są płatne. Do czasu trwania ochrony, opłaty są obniżone do kwoty ponoszonej przez kandydatów z polskim obywatelstwem. Szczegółowy wykaz opłat czesnego znajduje się na stronie [klik];
  • zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, czesne w kolejnych semestrach będzie podwyższone do kwoty dla kandydatów pełnopłatnych;
  • jeżeli kandydat posiada podstawę do zwolnienia z opłat, to po upłynięciu ochrony czasowej nie zostaną one naliczane lub podwyższone [zasady odpłatności].

Kandydaci, którzy nie są objęci ochroną czasową lub nadal przebywają w Ukrainie biorą udział w procesie rekrutacji jak kandydaci pełnopłatni, gdyż nie mamy możliwości zagwarantowania preferencyjnych warunków po przyjeździe na studia.

Na studia pierwszego stopnia:

• świadectwo ukończenia szkoły średniej i dodatek do świadectwa - w tym roku nie wymagamy Apostille;
  • tłumaczenie przysięgłe świadectwa i dodatku na język polski;
  • certyfikat znajomości języka polskiego na poziomie min. B2 (na studia w języku polskim) lub angielskiego (na studia w języku angielskim);
  • Dokument potwierdzający uprawnienia do podjęcia studiów bez odpłatności (jeśli dotyczy);
  • Zgodę przedstawiciela ustawowego podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego (jeśli dotyczy).

Na studia drugiego stopnia:

• dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia wraz z wykazem ocen - w tym roku nie wymagamy Apostille;
  • tłumaczenie przysięgłe dokumentów (dyplom wraz z wykazem ocen) na język polski; (jeśli dyplom jest w języku polskim lub angielskim, nie wymagamy tłumaczenia)
  • Dokument potwierdzający uprawnienia do podjęcia studiów bez odpłatności (jeśli dotyczy).

Proces rekrutacji na studia

1. Załóż konto w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów i uzupełnij swoje dane.
  2. Dokonaj opłaty rekrutacyjnej. Prosimy o dołączenie skanu dokumentu potwierdzającego objęcie ochroną czasową w systemie internetowej Rekrutacji Kandydatów.
  3. Dołącz skany wymaganych dokumentów po wybraniu matura zagraniczna w systemie. Jeżeli nie posiadasz oryginalnych dokumentów poinformuj nas o tym.
  4. Załadowane do systemu świadectwo podlega weryfikacji przez pracowników Działu Rekrutacji. Weryfikacja dokumentów może nam zająć do 3 dni roboczych. Pracownicy działu rekrutacji przeliczą odpowiednio Twoje wyniki i zamieszczą je na Twoim koncie kandydata w systemie IRK.
  5. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu językowego, zostaniesz zaproszony na rozmowę weryfikującą znajomość języka na odpowiednim poziomie. Rozmowa będzie przeprowadzona w trybie online. Termin zapisów na rozmowę weryfikującą znajomość języka dla cudzoziemców na studia I stopnia stacjonarne od 1 czerwca do 3 lipca 2024r.
  6. Tylko kandydaci z pozytywnym wynikiem rozmowy mogą zostać zakwalifikowani do przyjęcia na studia.
  7. Złóż komplet dokumentów zgodnie z terminarzem rekrutacji na studia stacjonarne lub niestacjonarne. Jeżeli nadal przebywasz w Ukrainie, poinformuj nas o tym.

Terminarz rekrutacji

kliknij w link, by zapoznać się z harmonogramem rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne.

Zakwaterowanie

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach nie posiada akademików dla swoich studentów.

W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Rekrutacji.

Dział Rekrutacji

Studia I i II stopnia, dla cudzoziemców oraz Szkoła doktorska