Przejdź do menu Przejdź do treści

Biblioteka i Wydawnictwo

Dostęp do zasobów Biblioteki Głównej i źródeł elektronicznych

W związku z sytuacją epidemiczną i ograniczeniem funkcjonowania uczelni, Biblioteka Główna oferuje szereg materiałów z których można korzystać zdalnie.

Biblioteka Główna oprócz baz danych, które posiada w swojej ofercie i z których można korzystać zdalnie, oferuje aktualnie dodatkowe źródła informacji w formie dostępu do np. e-booków wydawnictwa Cambridge. 

Wszystkie źródła, komunikaty lub dostępy do zasobów znajdują na stronie www.bg.ue.katowice.pl.

Każdy użytkownik, który ma aktywne konto biblioteczne w CINiB-ie, może zamawiać skany materiałów dostępnych w zbiorach biblioteki. Usługa jest odpłatana i na czas pandemii została obniżona do 10 gr (skan 1 str.). Możliwe jest zamawianie wyłącznie pozycji oznaczonych w katalogu INTEGRO przyciskiem "Zamów kopię".

Prosimy o śledzenie komunikatów na stronie Biblioteki Głównej.

Dostęp do źródeł elektronicznych

Polecamy również informacje o szkoleniach EBSCO, bazach testowych oraz wykaz elektronicznych baz danych. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.bg.ue.katowice.pl/zrodla-elektroniczne/bazy-danych 

Funkcjonowanie biblioteki CINiBA

CINiBA dostępna jest w pełnym wymiarze godzin tj. od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00. Otwarte pozostają: strefy wolnego dostępu, czytelnia główna oraz prasy bieżącej, miejsca do pracy, kabiny oraz stanowiska komputerowe. 

Z usługi książkomatów można korzystać od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-20.00, jednak po godzinie 18.00 wszystkie sprawy związane z ich funkcjonowaniem należy zgłaszać wyłącznie mailowo.  

Godziny pracy oraz szczegółowe informacje na temat funkcjonowania biblioteki znajdują się na stronie www.ciniba.edu.pl.

Książkomaty - nowa usługa CINiB-y

Specjalnie dla swoich czytelników, CINiBA uruchomiła "książkomaty" umożliwiające wypożyczanie publikacji znajdujących się w bibliotece w czasie, kiedy ze względu na ograniczenia nie może działać w pełni. 

Funkcję "książkomatów" spełniają do odwołania skrytki depozytowe znajdujące się w holu głównym, na poziomie 0, tuż obok szatni (wejście od strony ul. Chełkowskiego). 

Zamówienia należy składać drogą mailową (bgwyp@ciniba.edu.pl), a ich odbiór będzie możliwy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Mamy nadzieję, że rozwiązanie znacznie ułatwi naukę i pracę.

Szczegółowe zasady korzystania z książkomatów.

Wydawnictwo UE Katowice dla e-nauki

Jak studiować, nie mając dostępu do bibliotek i księgarni? Wydawnictwo UE oferuje podręczniki dostosowane do prowadzonych na Uczelni kierunków kształcenia.

Przygotowana lista tytułów według Kolegiów UE z pewnością ułatwi odnalezienie poszukiwanej pozycji: Oferta wydawnicza

Sprzedaż internetową - z dostawą do domu! - prowadzi Księgarnia PWN.

Polecamy ponadto publikacje Wydawnictwa dostępne w wersjach e-book za pośrednictwem wiodących platform: Księgarni Internetowej PWN, serwisu IBUK oraz nowości - wirtualnej biblioteki Booksbox.

Serdecznie zapraszamy!

Wydawnictwo UE Katowice w wirtualnej bibliotece Booksbox

Jak korzystać z biblioteki bez wychodzenia z domu? Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przystąpiło do wirtualnej biblioteki Booksbox, w której można znaleźć ponad 4,000 książek naukowych.

Booksbox to założona w październiku 2019 r. pierwsza wirtualna biblioteka publikacji akademickich z dostępem do pojedynczych stron. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy wykładowca zadaje do przeczytania tylko jeden rozdział lub gdy student potrzebuje zacytować tylko krótki fragment książki do pracy dyplomowej.

Dzięki Booksbox pojedyncze strony można nabyć już za kilkanaście groszy.

Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach udostępnia na platformie swoje zasoby.

Dla nowych użytkowników przewidziano 20% zniżkę na hasło "UEKAT20".

Więcej informacji o platformie i jej funkcjonalnościach

Księgarnia internetowa PWN

Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego zaprasza do zakupu książek drogą internetową, za pośrednictwem Księgarni PWN. Pełna oferta książek tradycyjnych i ePublikacji znajduje się na stronie Księgarni. O ofertę można pytać bezpośrednio:

Księgarnia na bieżąco realizuje zamówienia internetowe.

Punkt w budynku A jest nieczynny, do odwołania.

Wypożyczalnia Biblioteki Specjalistycznej

12 maja 2020 roku funkcjonowanie wznowiła Wypożyczalnia Biblioteki Specjalistycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wypożyczalnia będzie czynna od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30.

Biblioteka będzie realizować tylko i wyłącznie zamówienia elektroniczne, informując czytelnika o możliwości odbioru zamówionych książek. Na wszelkie pytania odpowiedzą pracownicy biblioteki. Bardzo prosimy o zapoznanie się ze szczegółową instrukcją bezpieczeństwa i funkcjonowania Wypożyczalni Biblioteki Specjalistycznej dostępnej na stronie internetowej jednostki.  

Wznowienie pracy Wypożyczalni w Rybniku

1 czerwca 2020 roku Biblioteka Specjalistyczna w Rybniku wznawia funkcjonowanie wypożyczalni. Biblioteka będzie otwarta w dniach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 10.00-15.00
  • oraz w środę w godz. 11.00-17.00.

Na terenie wypożyczalni nie będzie możliwości korzystania ze stanowisk komputerowych oraz samodzielnego korzystania z księgozbioru. Wypożyczalnia realizować będzie tylko i wyłącznie zamówienia elektroniczne.

Na wszelkie pytania odpowiedzą pracownicy biblioteki tel. 32 432-98-54 mail: biblioteka.rybnik@ue.katowice.pl

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3