Dzień Internacjonalizacji

 

Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek

oraz

Biuro Współpracy Międzynarodowej

serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w

Dniu Internacjonalizacji,

który odbędzie się 1 czerwca w godz. 8.40 - 14.30, w Auli im. Profesora Zbigniewa Messnera w CNTI.

 

 

Głównym celem Dnia Internacjonalizacji jest zwiększenie świadomości społeczności akademickiej na temat możliwości finansowania badań naukowych oraz innych przedsięwzięć w kraju i za granicą, ofert stypendialnych i grantów. W trakcie Dnia Internacjonalizacji będą mogli Państwo wziąć udział w prezentacjach:

  • przedstawicieli instytucji i organizacji przyznających środki finansowe na działalność naukowo-badawczą
  • naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach realizujących tego typu projekty (przedstawienie dobrych praktyk aplikowania o zewnętrzne środki finansowe)
  • ekspertów z instytucji zewnętrznych

Wydarzenie będzie miało charakter otwarty z uwagi na co zapraszamy również wszystkich zainteresowanych tematyką pracowników zewnętrznych jednostek naukowo-badawczych oraz firm. Liczymy, że Dzień Internacjonalizacji jako platforma wymiany informacji i doświadczeń środowisk akademickich oraz biznesu stanie się inkubatorem nowych projektów.

Poza tym, uczestnicy będą mogli uzyskać dodatkowe informacje na interesujące ich tematy przy stoiskach informacyjnych towarzyszących wydarzeniu.

W trakcie Dnia Internacjonalizacji zostanie wręczone wyróżnienie Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji dla młodego naukowca za wkład w umiędzynarodowienie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach "InterStar 2017".