Udział prof. Artura Walasika w debatach organizowanych przez ZUS

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadza debaty związane z Przeglądem emerytalnym 2016. Na zaproszenie prof. Gertrudy Uścińskiej, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Artur Walasik wziął udział w dwóch debatach organizowanych w Rybniku i Chorzowie. W pierwszej z nich współorganizowanej przez Wydział Biznesu, Finansów i Administracji naszego Uniwersytetu wystąpił jako prelegent w temacie Opodatkowanie kapitału jako źródło finansowania systemu zabezpieczenia emerytalnego. Nowy paradygmat dystrybucji odpowiedzialności za sekularną równowagę funduszu zabezpieczenia emerytalnego. W tym roku przegląd koncentruje się wokół tematu: Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności.

www.ue.katowice.pl/no_cache/uczelnia/aktualnosci/article/debata-na-temat-ubezpieczen-spolecznych-2.html