Udział prof. Joanny Błach w konferencji "SME Joint Ventures w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4)"

W dniu 15 lutego 2024 roku prof. Joanna Błach uczestniczyła w konferencji online  "SME Joint Ventures w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4)".

Konferencja została zorganizowana przez Budapest Business University we współpracy z partnerami - School of Business UCT Prague (Czechy), János Selye University (Słowacja) oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Celem konferencji było podsumowanie projektu finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki (numer projektu: 22220080) zatytułowanego "SME Joint Ventures in V4 countries to strengthen SMEs through supporting innovation in education".

Projekt miał na celu rozwój edukacji na temat tworzenia i funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4). Projekt składał się z dwóch głównych części:

1)     przygotowania materiałów edukacyjnych ukierunkowanych na rozwijanie umiejętności i wiedzy niezbędnej dla przyszłych przedsiębiorców

2)     badania dotyczącego sytuacji MSP w krajach Grupy Wyszehradzkiej

Podczas konferencji eksperci uczestniczący w projekcie oraz ich partnerzy zaprezentowali wdrożone materiały, wyniki badań oraz materiały edukacyjne opracowane w ramach projektu.

Link do informacji na stronie uczelni: Konferencja pt. "SME Joint Ventures w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4)" [relacja]| Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (ue.katowice.pl)