Zaproszenie na wydarzenie "Ekonomiczny Nobel - Prof. Claudia Goldin"

Zapraszamy na otwarte wydarzenie pt. „Ekonomiczny Nobel – Prof. Claudia Goldin”, które odbędzie się 18.03.2024 r. o godzinie 9:30 w Kato Science Corner

Zapraszamy na otwarte wydarzenie pt.  „Ekonomiczny Nobel – Prof. Claudia Goldin”, które odbędzie się 18.03.2024 r. o godzinie 9:30 w Kato Science Corner

Celem wydarzenia pt. „Ekonomiczny Nobel – Prof. Claudia Goldin” jest przybliżenie sylwetki oraz wiodących osiągnięć naukowych Laureatki Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych w roku 2023 - Profesor Claudii Goldin.

W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli prześledzić rys historyczny Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych oraz zapoznać się z sylwetką oraz wiodącymi osiągnięciami naukowymi Laureatki. Spotkanie będzie wzbogacone tematycznymi materiałami filmowymi oraz interaktywnymi aktywnościami dla uczestników.

Spotkanie realizowane będzie w formule interaktywnego wykładu przy udziale pracowników Katedry Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, pracowników Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz studentów działających w kołach naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego (Koło Naukowe „Start-up”) oraz Politechniki Częstochowskiej (SKN FaMa Business Leaders Club).

Wydarzenie zostało wpisane do kalendarza inicjatyw realizowanych w ramach  Roku Edukacji Ekonomicznej 2024