Pilotażowy projekt konsultingu studenckiego

W okresie od listopada 2013 roku do stycznia 2014 roku 5-osobowy zespół Studentów III roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia na kierunku Gospodarka Turystyczna z Bielskiego Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego realizował w przedsiębiorstwie gastronomicznym "Zacisze" z Bielska – Białej pilotażowy projekt konsultingu studenckiego. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawowała dr Katarzyna Rupik – pracownik Katedry Polityki Rynkowej i Zarządzania Marketingowego - we współpracy z Instytutem Przedsiębiorczości Akademickiej.

Przedsiębiorstwu „Zacisze” oraz studentom zostały podczas spotkania kończącego projekt wręczone certyfikaty sygnowane przez prof. dr hab. Leszka Żabińskiego - kierownika Katedry przy której zrealizowano projekt.

Konsulting studencki jest nowoczesną metodą aktywnego uczenia się wykorzystywaną przez wiodące uczelnie na świecie. Polega na twórczym rozwiązaniu przez studentów problemów zgłaszanych przez konkretne organizacje (najczęściej przedsiębiorstwa). W ten sposób studenci zyskują możliwość zastosowania swojej wiedzy w praktyce, jak też sprawdzenia jej użyteczności w prawdziwym biznesie, gdyż efekty ich pracy są oceniane przez danego klienta.

Zrealizowany z sukcesem pilotażowy projekt konsultingu studenckiego pozwala mieć nadzieję, że Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach będzie pierwszą polską uczelnią ekonomiczną, która na stałe wprowadzi do swojego procesu dydaktycznego metody aktywnego, przedsiębiorczego uczenia się opartego na relacjach U2B i B2U.