Staż praktyka biznesu w Katedrze Zarządzania Marketingowego i Turystyki

Staż w Katedrze Zarządzania Marketingowego i Turystyki rozpoczyna dr Grzegorz Kinelski, który pracuje jako adiunkt w Katedrze Zarządzania Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, a zarazem jest członkiem Zarządu spółki VECP z międzynarodowej grupy energetycznej VEOLIA. Dr G. Kinelski jest doświadczonym praktykiem w dziedzinie energetyki, łączącym wieloletnie doświadczenie zawodowe z nauką w zakresie ekonomii i zarządzania.

W swojej karierze zawodowej, którą rozpoczął w Górnośląskim Zakładzie Energetycznym, pracował na różnych stanowiskach. Pełnił ponadto funkcje zarządzające w takich koncernach jak Vattenfall, Tauron, PKP Energetyka czy Enea. Jest członkiem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej oraz rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią. Należy również do IEEE oraz do IAEE (International Association for Energy Economics z siedzibą w Cleveland w USA), międzynarodowej organizacji zrzeszającej ekonomistów z sektora energetyki. Jest też członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Dr G. Kinelski jest autorem ponad 50 publikacji naukowych w dziedzinie ekonomii oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Głównym obszarem jego badań są procesy związane ze zrównoważonym rozwojem oraz dekarbonizacją w odniesieniu do zmian efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw energetycznych. Kolejnym rozwijanym przez niego obszarem badań jest: zarządzanie smart city jako organizacją z wykorzystaniem technologii kognitywnych, sieciowości i mobilności.

Ukończył studia inżynierskie na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku Elektrotechnika - specjalność: Elektroenergetyka. Natomiast studia magisterskie skończył na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku Zarządzanie i Marketing - specjalność: Zarządzanie przedsiębiorstwem. Ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych Zarządzanie projektami organizowanych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Ukończył również studia MBA, Dominican University Chicago w USA. Uzyskał Dyplom i tytuł Master of Business Administration. W 2017 roku uzyskał stopień doktorski, broniąc dysertacji w dziedzinie ekonomii na wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

W swojej pracy zawodowej dr G. Kinelski miał możliwość budowania od podstaw obszarów obsługi klientów i obsługi sprzedaży oraz trzech organizacji będących Centrum Usług Wspólnych dla Vattenfall, TAURON i ENEA, jak też pozyskania doświadczenia praktycznego w zarządzaniu procesami tradingu, procesami zakupowymi paliw i zarządzania wytwarzaniem oraz pozostałymi procesami usługowymi w tych przedsiębiorstwach. W PKP Energetyka zajmował stanowisko Dyrektora Oddziału Obrotu oraz prezesa zarządu spółki PKP Energetyka Sprzedaż. Odpowiadał w nich za zakup i sprzedaż energii oraz obszar obsługi klientów. Był również prezesem zarządu Energetycznego Centrum oraz Energi dla Firm - największej prywatnej firmy handlującej energią i gazem. Pracował ponadto jako niezależny doradca dla kilku podmiotów, w tym Urzędu Metropolitalnego na Śląsku.