Office 365

Informujemy, że w związku z podpisanymi umowami z firmą Microsoft można uzyskać dostęp do usługi Office 365.


STUDENCI

Usługa dla studentów dostępna jest w wersji on-line poprzez rejestrację na stronie https://products.office.com/pl-pl/student/office-in-education z wykorzystaniem uczelnianego adresu e-mail w domenie @edu.uekat.pl.


PRACOWNICY

Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę i pracujący przy stanowiskach komputerowych po rejestracji na stronie https://products.office.com/pl-pl/student/office-in-education z wykorzystaniem uczelnianego adresu e-mail w domenie @ue.katowice.pl, mogą dodatkowo uzyskać licencję ProPlus (rejestracja tutaj) umożliwiającą instalację pakietu Office w trybie offline. Licencja do oprogramowania zostanie przypisana do konta w ciągu 2 dni roboczych, po pozytywnej weryfikacji przez administratora.


Aby skorzystać z usługi Office 365, należy:

  1. Posiadać aktywne konto uczelniane w domenie @edu.uekat.pl (dot. studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach) lub @ue.katowice.pl (dot. pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach)
  2. Odwiedzić stronę produktu Office 365 i wprowadzić uczelniany adres mailowy.
  3. Wprowadzić kod weryfikacyjny otrzymany drogą mailową.
  4. Zabezpieczyć konto podając pomocniczy adres mailowy lub numer telefonu.

Na obrazku przedstawiono pole, w którym należy wpisać własny adres uczelniany w domenie @edu.uekat.pl lub @ue.katowice.pl po wejściu na stronę Office 365.

Logowanie do konta w Office365

Instrukcja Office365