Zaproszenie na I FiR Forum - seminarium kierunku Finanse i Rachunkowość

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na seminarium kierunku Finanse i Rachunkowość - I FiR Forum, które odbędzie się w środę 24 kwietnia br., w godz. 10:00-15:00 w Auli A.

I FiR Forum zostało objęte patronatem JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak. Zostało również wpisane do oficjalnego programu obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 oraz do listy inicjatyw programu Rok Edukacji Ekonomicznej REE 2024.

Celem wydarzenia jest prezentacja aktualnych tematów i wyzwań w obszarze finansów i rachunkowości, zwrócenie uwagi na istotne związki między teorią a praktyką gospodarczą oraz zwiększenie poziomu umiędzynarodowienia studentów kierunku FiR.

W ramach wydarzenia zaplanowano wykłady prowadzone przez doświadczonych praktyków oraz gości zagranicznych- wykładowców z uczelni partnerskich. Ponadto istotną częścią programu będzie debata poświęcona roli i znaczeniu kobiet w finansach, co stanowi jedno z najważniejszych wyzwań świata biznesu.

link do strony uczelni z informacją: I FIR Forum 2024| Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (ue.katowice.pl)

Program ramowy

• 10:00-10:15 - Otwarcie FIR Forum - JM Rektor prof. dr hab. Inż. Celina Olszak, Dziekan Kolegium Studiów dr hab. Justyna Ganassali, prof. UE, Kurator FiR: dr hab. Joanna Błach, prof. UE, Menedżer FiR: dr Łukasz Szewczyk;
  • 10:15-11:30 - Wykład HSBC pt. "Prognozowanie w sektorze bankowym", Marek Baca, Associate Director
    oraz Paweł Czajkowski, Pricing Engagement Lead, HSBC Private Banking & Wealth;
  • 11:45-13:15 - Debata Kobiety w Finansach, prof. Janina Harasim, UE Katowice; dr Agnieszka Skręt-Bednarz, EY Polska, Doradztwo Podatkowe, Senior Manager; Iwona Szczygioł, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży, Polska Grupa Górnicza SA; Magdalena Wielgus-Biały, Finance Transformation and Change Manager, Rockwell Automation;
  • 13:30-14:00 - Wykład gościa zagranicznego (online) pt. "Two ways to go public – IPO versus DPO", Prof. dr Tanja Sinha, Technische Hochschule Ingolstadt, THI Business School, Germany;
  • 14:00-14:30 - Wykład gościa zagranicznego (online) pt. "Sustainability accounting and CSRD directive", Prof. Silvia Panfilo, Ph.D., Ca’ Foscari University of Venice, Venice School of Management, Italy;
  • 14:30-15:00 - Wykład gościa zagranicznego (online) pt. "Humana capital accounting: Accounting and financial reporting recognition", Prof. Krish Vithana, Ph.D. University of Southampton, Southampton Business School, UK.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!