Wyróżnieni Złotą Odznaką Uniwesytetu Ekonomicznego w Katowicach

Zasłużonym dla Uniwersytetu członkom społeczności akademickiej lub osobom spoza jego społeczności może być przyznana  Złota Odznaka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - w latach 2003-2010 Złota Odznaka Zasłużony dla Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Odznaka może być przyznana również organizacjom i instytucjom. Osoby wyróżnione odznaką wpisuje się do Honorowej Księgi Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W 2003 roku Złotą Odznaką Zasłużony dla Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach w uznaniu zasług dla utworzenia  Rybnickiego Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego Akademii Ekonomicznej oraz Rybnickiego Zespołu Szkół Wyższych wyróżnieni zostali:

• Adam  Fudali - Prezydent  Miasta Rybnik
  • Michał  Śmigielski - Przewodniczący Rady Miasta Rybnik
  • Tadeusz  Sopocki - Przewodniczący   Rady Fundacji „Ekoterm Silesia”
  • Jerzy Chachuła   - Prezes  Zarządu  Elektrowni „Rybnik”

W latach 2015-2016 Złotą Odznaką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uhonorowano:

JM Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Prof. Tomasza Miczkę  /2016/

oraz Pracowników Uczelni:

• Włodzimierza Mitoraja /2015/