Dialog o koszykówce na zebraniu Koła Ekonomia Sportu

26 kwietnia miało miejsce cykliczne spotkanie Koła Naukowego Ekonomia Sportu. Uczestniczył w nim zaproszony gość, Marcin Cieńciała, dyrektor sportowy MKS Dąbrowa Górnicza. Tym samym zebrani mogli poznać praktyczne aspekty funkcjonowania czołowego klubu koszykarskiego występującego w Energa Basket Liga.

Uczestnicy spotkania podzieleni zostali na grupy i otrzymali zadanie do wykonania, które polegało na podjęciu złożonych decyzji menedżerskich w klubie koszykarskim. Potrzebne okazały się zarówno umiejętności planowania budżetu, jak i strategicznego myślenia oraz znajomości podstaw zarządzania a także ekonomii sportu. Rozwiązanie praktyczne case study było interesującym wyzwaniem. Oprócz tego studenci zadawali wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi, dzięki czemu mieli możliwość uzyskać informacje o funkcjonowaniu koszykówki nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie.

Mnóstwo danych i faktów z rynku basketball zostało przedstawionych przez Pana Marcina Cieńciałę. Uczestnicy zebrania zostali dodatkowo zaproszeni na mecz do Dąbrowy Górniczej: MKS – Polski Cukier Toruń (play off w Energa Basket Liga). W drugiej części spotkania Przewodniczący Koła Naukowego – Adrian Pietrzyk, miał wystąpienia dotyczące znaczenia logistyki w sporcie.

Jak podkreśla opiekun Koła Naukowego Ekonomia Sportu - Dr Artur Grabowski - "Koło na pewno będzie kontynuowało współpracę z koszykarskim klubem MKS Dąbrowa Górnicza. Następne spotkanie odbędzie się poza budynkiem naszego uniwersytetu, a przygotowania zostały już rozpoczęte...". Więcej informacji wkrótce!