Jan Zygmuntowski gościem KN Debaty Ekonomiczne

25 stycznia 2022 o godzinie 18.00 odbyło się spotkanie Koła Naukowego Debaty Ekonomiczne którego gościem był Pan Jan Zygmuntowski, ekonomista zainteresowany problematyką rozwojową, ekonomią i polityką nowych technologii oraz gospodarką cyfrową oraz wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie i AI w Cyfrowym Społeczeństwie (Management and AI in Digital Society).
Jan Zygmuntowski jest współprzewodniczącym Polskiej Sieci Ekonomii oraz współzałożycielem think-tanku Instrat (w latach 2015-2020 był prezesem zarządu Instrat), gdzie odpowiadał za program badawczy „Gospodarka cyfrowa”. Doświadczenie zdobywał m.in. w Polskim Funduszu Rozwoju.
Doradza i wspiera w rozwoju projekty technologiczne z pozytywnym wpływem społecznym, jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, stypendystą G20 Global Solutions oraz British Council i Møller Institute oraz autorem ksiązki „Kapitalizm sieci”.

Tematyka spotkania dotyczyła konsekwencji gospodarki informacyjnej oraz cyfrowej spółdzielczości jako modelu biznesowego dla przyszłości w kontekście ostatnich ciekawych wydarzeń (Meta, web3 i krypto, regulacje unijne).

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Koła Naukowego, studenci Wydziału Ekonomii, pracownicy Katedry Ekonomii oraz zaproszeni goście.

Członkowie Koła Naukowego oraz jego opiekun naukowy  dr hab. Dominika Bochańczyk-Kupka, prof. UE bardzo serdecznie dziękują za liczną obecność oraz wyjątkową atmosferę i zapraszają na kolejne spotkania koła.