Relacja z debaty na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Pierwszy rok działalności Koła Naukowego Ekonomia Sportu działającego przy Katedrze Ekonomii, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, został zakończony debatą ekspercką na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

fot. Stadion Śląski

 

Wspólna inicjatywa dwóch partnerów - Uniwersytetu Ekonomicznego i Stadionu Śląskiego, przyniosła efekty w postaci ciekawej dyskusji, w której udział wzięli:

  • Krzysztof Klimosz - Prezes Stadionu Śląskiego
  • Tomasz Mikołajko - Prezes Zarządu TS Podbeskidzie Bielsko Biała
  • Grzegorz Sobczyk - Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki
  • Artur Jankowski - Dyrektor Zarządzający NMC Górnik Zabrze (piłka ręczna)
  • Marcin Cieńciała - Dyrektor Sportowy MKS Dąbrowa Górnicza (koszykówka)
  • Bartosz Malaka - Kierownik ds. Sprzedaży (GKS Katowice)

Debatę otworzyli Krzysztof Klimosz Prezes Stadionu Śląskiego i prof. Robert Wolny - Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Moderatorem debaty był dr Artur Grabowski - opiekun naukowy Koła. Ponad 2-godzinna dyskusja ekspercka o stanie polskiego sportu oraz wyzwaniach i szansach, pozwoliła zebranej publiczności (wśród, której byli przede wszystkim naukowcy i studenci) na zapoznanie się z praktycznymi aspektami działalności na rynku sportowym. Liczne pytania z sali i odpowiedzi udzielone przez panelistów, a także dyskusja pomiędzy ekspertami była dowodem na słuszność organizacji debaty. Ponadto członkowie Koła Naukowego Ekonomia Sportu przed rozpoczęciem debaty wzięli jeszcze udział w zwiedzaniu Stadionu Śląskiego.

Więcej informacji na stronie klubu Podbeskidzie oraz w poniższej videorelacji:

Koło Naukowe Ekonomia Sportu i Stadion Śląski w Chorzowie – jak zapewnia dr Artur Grabowski – będą kontynuowały współpracę, a kolejna już II Debata planowana jest na maj 2019 roku.