Trzeci rok działalności KN Ekonomia Sportu

23 października br. odbyło się spotkanie inaugurujące trzeci rok działalności Koła Naukowego "Ekonomia Sportu". Uczestnicy dyskutowali o planach oraz inicjatywach, jakie chcą zrealizować w roku akademickim 2019/2020.

Wśród inicjatyw pojawiły się tradycyjnie spotkania i dyskusje z menedżerami z różnych dyscyplin sportowych zarówno na naszej Uczelni, jak i podczas wizyt studyjnych. Ponadto Koło pragnie kontynuować organizację debat na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Wybrano także nowe władze Koła: przewodniczącym został Adrian Pietrzyk (student Szkoły Doktorskiej), wiceprzewodniczącym Wiktor Kolat (student I roku na kierunku ekonomia), sekretarzem Marta Buła (studentka III roku na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze).

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach współpracuje z Tyskim Sportem S.A. i w listopadzie br. studenci zainteresowani funkcjonowaniem podmiotów na rynku sportu, pojadą na wizytę studyjną do Tychów, podczas której spotkają się z Prezesem Leszkiem Bartnickim. Będzie to dobra możliwość do poznania praktycznych aspektów funkcjonowania sekcji piłkarskiej GKS Tychy.

Studentów interesujących się tematyką ekonomii, finansów i zarządzania w sporcie zapraszamy do wzięcia udziału w działalności Koła Naukowego. Więcej informacji o inicjatywach znajdziecie na Facebooku – Grupa Koło Naukowe "Ekonomia Sportu" – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.