Wykłady pracowników Katedry MSE dla licealistów

15.12.2022 naszą uczelnię odwiedziła grupa maturzystów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie. W ramach wizyty uczniowie mieli okazję uczestniczyć w krótkim wykładzie pt. Biznes w warunkach globalizacji, który przedstawiła dr Katarzyna Czech z Katedry Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych. Zaprezentowana problematyka zainteresowała maturzystów, którzy aktywnie włączyli się w dyskusję na temat „globalnej lokalności”.

19.12.2022 dr hab. Iwona Pawlas, prof. UE wygłosiła wykład nt. Unia Europejska - osiągnięcia, wyzwania, scenariusze rozwoju w I Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kruczkowskiego w Tychach. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem. Po spotkaniu szkoła wyraziła chęć dalszej współpracy i popularyzowania wśród swoich uczniów problematyki międzynarodowych stosunków gospodarczych.