Zaproszenie na XXVII Dni Europejskie 11.05.2023

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXVII Dniach Europejskich, które odbędą się w dniu 11 maja 2023 r. w godz. 9:50 – 13:20 w budynku „F” w sali 233F przy ul. Bogucickiej 14a.

Dni Europejskie to coroczne seminarium organizowane przez Studenckie Koło Naukowe International Challenge oraz Katedrę Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych. Seminarium jest skierowane przede wszystkim do studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz specjalności Handel Zagraniczny oraz wszystkich innych chętnych.

Tegoroczna tematyka dotykać będzie zagadnienia energii, energetyki oraz pozyskiwania energii odnawialnej i atomowej w Unii Europejskiej.

9.50 – REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

OTWARCIE SEMINARIUM

10.00 – 10.10 – dr Rafał Świtała, Opiekun Koła Naukowego „International Challenge”; Dagmara Siga, Przewodnicząca Koła Naukowego „International Challenge”; dr hab. Małgorzata Dziembała, Prof. UE, Kierownik Katedry Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych

PANEL EKSPERTÓW I

•          10.10 - 10.50 - dr Anna Wójtowicz, SGH, "Polityka energetyczna UE w dążeniu do zeroemisyjności" (online)

•          10.50 - 11.30 - dr Henryk A. Kretek, Politechnika Śląska, Wydział Organizacji
i Zarządzania, “Rola polityki zagranicznej i międzynarodowej w polityce energetyczno-klimatycznej”

PRZERWA 11.30-11.50

PANEL EKSPERTÓW II

•          11.50 - 12.30 - Andrzej Kwaśniewski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, „Transformacja energetyczna w świetle funduszy europejskich”

•          12.30 - 13.10 - dr hab. inż. Bolesław Zaporowski, prof. Politechniki Poznańskiej, „Bezpieczny zeroemisyjny i efektywny ekonomicznie polski system elektroenergetyczny
z elektrowniami atomowymi” (online)

QUIZ

13.10 - 13.20 - Quiz Kahoot z zakresu integracji europejskiej i energetyki, w tym energetyki jądrowej i odnawialnej.