Wyzwania rynku pracy - jakich błędów unikać szukając pracy?

10 marca o godz. 17:00 odbył się zorganizowany przez Katedrę Badań Konsumpcji zdalny wykład ekspercki pt. "Wyzwania rynku pracy – jakich błędów unikać szukając pracy?" W jego ramach swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem z zakresu budowania kariery zawodowej podzieliła się Angelika Śniegocka – dyrektor personalny w międzynarodowej korporacji, dyplomowany coach i mentorka kariery.

W trakcie wykładu studenci dowiedzieli się:

  1. Jakie kompetencje należy rozwijać, aby zyskać przewagę na rynku pracy?
  2. Dlaczego ważne jest, by pracować w zgodzie ze sobą?
  3. Jakie 3 poważne błędy popełniają kandydaci na rynku pracy i jak ich uniknąć?

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się w szczególności rekomendacje dotyczące metod identyfikacji własnych kompetencji, oczekiwań wobec wymarzonej pracy i profilu "idealnej" pracy. Dla chętnych przeprowadzony został konkurs, w którym można było wygrać najnowszą książkę autorstwa Angeliki Śniegockiej zatytułowaną "W miłosnym uścisku z pracą".

Angelika Śniegocka to absolwentka Wydziału Prawa UŚ, Executive MBA Coventry University, Podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi UJ, Treningu i Warsztatu Grupowego UW, Szkoły Facylitacji Wszechnicy UJ, Szkoły Negocjacji House of Skills. Doceniona jako Top Manager HR w 2010r. w ogólnopolskim konkursie branżowym. Dyrektor personalna w międzynarodowej korporacji. Od 2008 r. certyfikowany coach International Coaching Community. Prowadzi indywidualne procesy coachingu i mentoringu kariery. Pomaga kobietom zmienić pracę na taką, która wykorzystuje ich mocne strony i daje satysfakcję.