Wizyta studyjna naszych studentów w firmie Nexteer

27 kwietnia bieżącego roku grupa studentów Wydziału Zarządzania i Wydziału Ekonomii kierunków: logistyka, analityka gospodarcza oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze wzięła udział w wyjeździe studyjnym do firmy Nexteer w Tychach. Wyjazd związany był z obchodami Dnia Łańcucha Dostaw.

W tym roku już po raz trzeci nasza Uczelnia przyłączyła się do obchodów tego wydarzenia, wraz we współpracy z firmą Nexteer. Studenci mieli okazję zapoznać się z działalnością firmy, zwiedzić linie produkcyjne i magazyny. Ponadto odbyli spotkania z pracownikami zajmującymi się planowaniem działalności w firmie, logistyką oraz wprowadzaniem zasad lean management w zakładzie w Tychach. Podczas wizyty w firmie Nexteer studenci mieli możliwość skonfrontowania swojej wiedzy teoretycznej z praktycznymi aspektami funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dzień wcześniej, w dniu 26 kwietnia, również w ramach Dnia Łańcucha Dostaw odbyła się wizyta uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach w zakładzie Nexteer w Gliwicach (Szkoła objęta jest patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach). Studenci i uczniowie mogli zobaczyć podczas wyjazdu, że dobra organizacja działalności, uczenie się i rozwój, korzystanie z wypracowanych metod daje firmie przewagę konkurencyjną. Podczas obydwu wizyt studenci i uczniowie mogli zaobserwować, że zasady teoretyczne (ogólne) stosowane są w praktyce i to z korzyścią dla funkcjonowania przedsiębiorstwa Nexteer.

Mamy nadzieję, że doświadczenia te będą motywować uczestników wyjazdów do zdobywania i poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

Dziękujemy firmie Nexteer i jej pracownikom, a w szczególności Pani mgr Annie Ossowskiej, Dyrektorowi Łańcucha Dostaw firmy Nexteer, członkini Rady Programowej Kierunku Logistyka na Wydziale Zarządzania za zaproszenie studentów i uczniów oraz sprawowanie opieki merytorycznej podczas obu wizyt studyjnych. Składamy również podziękowania Władzom Dziekańskim: Wydziału Zarządzania, Pani Prof. dr hab. Krystynie Jędralskiej i Wydziału Ekonomii, Pani Prof. dr hab. inż. Celinie Olszak oraz pracownikom Dziekanatów za wsparcie organizacyjne.

Głównym organizatorem Dnia Łańcucha Dostaw z ramienia Uniwersytetu była Katedra Logistyki Ekonomicznej. Opiekę merytoryczną sprawowali dr Krzysztof Niestrój, dr Piotr Hanus, a podczas wyjazdu studyjnego dr Piotr Hanus oraz mgr Grzegorz Krawczyk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Więcej