IV Finał Ligi Młodych Logistyków

19 marca br. w głównej auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, odbył się IV Finał konkursu dla szkół średnich "Liga Młodych Logistyków".

Konkurs jest przedsięwzięciem organizowanym przez Naukowe Koło Logistyki "Dialog", które w tym roku zdecydowało się na rozszerzenie zasięgu na całą Polskę. Do finału, spośród szkół z całej Polski dostały się technika z Jaworzna, Radomska, Rybnika, Poznania, Brzegu oraz Brzeska. W finale pojawili się również reprezentanci dwóch szkół z Bytomia.

Zadania konkursowe tegorocznych finalistów polegały na grupowym rozwiązaniu testu i studium przypadku, oraz zaprezentowanie swoich rozwiązań przed jury, które następnie przyznawało punkty za prezentację.

Drużyny przedstawiały rozwiązania swoich studiów przypadku w dwóch grupach, stąd tegoroczna Liga Młodych Logistyków wyłoniła dwa zwycięskie zespoły: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzesku.

Liga Młodych Logistyków od kilku lat poszerza zainteresowanie tematyką logistyki wśród uczniów techników w całej Polsce, a także zachęca ich do wstępowania w szeregi studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.