Liga Młodych Logistyków za nami

Już od 5 lat, a więc od roku 2012 w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbywa się Liga Młodych Logistyków. Jest to konkurs przeznaczony dla młodych adeptów sztuki logistyki, organizowany przez Naukowe Koło Logistyki „DIALOG”. Konkurs z roku na rok zyskuje na popularności, zwiększa się jego zasięg. W obecnym roku po raz pierwszy objął on wszystkie województwa w naszym kraju. W pierwszym etapie konkursu wzięły udział 164 trzyosobowe drużyny. Do finału zakwalifikowało się dziesięć najlepszych zespołów. Finaliści mieli pół godziny na rozwiązanie testu, następnie w czasie 1, 5 godziny przygotowywali prezentację multimedialną obrazującą rozwiązanie problemu zawartego w case study. Efekt ich pracy był oceniany przez Jury, w którego skład zasiadali zarówno pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego jak i absolwenci naszej uczelni. Konkurs LML to nie tylko rywalizacja, ale również dobra zabawa, która ma pobudzić wzrost zainteresowania młodzieży zagadnieniami z zakresu logistyki.