NKL Dialog na Euroweek w Rydze

W dniach 28.04 – 04.05 dwie członkinie NKL DIALOG Kasia Wróbel i Estera Kowacka reprezentowały nasz Uniwersytet w międzynarodowym wydarzeniu – 19th Euroweek Conference of PRIME Networking. Tegoroczna edycja tej prestiżowej studenckiej konferencji, pod hasłem przewodnim „Social media within professional life”, odbyła się w murach Banku Augstskola – School of Business and Finance w Rydze, stolicy Łotwy. Pod opieką Pana dr Krzysztofa Niestroja nasze koleżanki, pełniąc rolę liderek, wraz ze studentami z Włoch i Belgii przygotowały projekt pt. „Social media - the story about how individuals can change the world around them by creating professional communities in cyberspace”, który zaprezentowały podczas wydarzenia.

Intensywny tydzień rozpoczął się w poniedziałek oficjalnym powitaniem uczestników z aż 18 krajów całego świata. Następnie wszystkie 6-cio osobowe zespoły przygotowywały stanowiska promujące ich projekty i zachęcające do wzięcia udziału w prezentacji. Wieczorem tego samego dnia wszyscy zintegrowali się na hucznym Global Village, podczas którego można było znaleźć tradycyjne przysmaki z poszczególnych krajów. Wiedzieliście, że w Szwecji wódkę pijemy z kiełbasy, a najlepsze słodycze znajdziemy w Portugalii?

Wtorek i środa były dla naszych dziewczyn dniami burzliwych przygotowań prezentacji, końcowych szlifów tekstu oraz prób. Wszystko po to, by w czwartek o 9:00 stanąć na posterunku przed międzynarodową publicznością oraz jury, w którego skład wchodzili wykładowcy z najlepszych uczelni na świecie. Prezentacja wypadła świetnie, a szczegółowy feedback od jury na pewno pozostanie cenną wskazówką dla przyszłych prezentacji każdego z członków zespołu. Z kolei wieczorem wszyscy uczestnicy konferencji mogli w końcu nieco odetchnąć i świętować po zakończonych prezentacjach w clubie Just Club, gdzie bawili się do białego rana.

W ostatnim dniu konferencji studentów zabrano na wycieczkę dookoła przepięknej starówki Rygi, a nauczyciele w tym czasie wybrali się na wybrzeże do Jurmali. Jednak prawdziwą atrakcją tego dnia była wieczorna, oficjalna Gala kończąca konferencję. Przy akompaniamencie zespołu i w niezwykle uroczystym klimacie rozdano nagrody dla najlepszych prezentacji oraz wszyscy cieszyli się ostatnimi wspólnymi godzinami.