Pracownicy Katedry Logistyki Ekonomicznej na spotkaniu BVL

W dniu 18 września br. pracownicy Katedry Logistyki Ekonomicznej – dr Piotr Hanus oraz mgr Krzysztof Zowada wzięli udział w spotkaniu Ogólnoniemieckiego Stowarzyszenia Logistycznego BVL podczas którego dokonano oficjalnego otwarcia grupy BVL w Polsce.

BVL to organizacja skupiająca ponad 10.000 tys. członków wywodzących się z obszaru przemysłu, handlu, usług oraz środowisk naukowych. Posiada ponad 30 oddziałów regionalnych na całym świecie. Celem organizacji jest wyzwalanie bodźców i tworzenie impulsów do rozwoju przyszłościowych koncepcji logistycznych na poziomie międzybranżowym, aby zapewnić konkurencyjność przedsiębiorstw na rynku krajowym i zagranicznym. BVL stanowi forum wymiany idei oraz doświadczeń dla specjalistów i menedżerów również dzięki kontaktom z innymi organizacjami o podobnym profilu.

 

Na zakończenie spotkania w ramach zainaugurowanej współpracy uczestnicy wzięli udział w prelekcji dotyczącej wykorzystania dronów w logistyce oraz pokazie ich praktycznych możliwości w zakresie transportu przesyłek.

Uczestnictwo Katedry Logistyki Ekonomicznej w działalności BVL ma istotne znaczenie dla upowszechniania wyników prowadzonych w Katedrze badań naukowych, jej działalności dydaktycznej, a także internacjonalizacji kontaktów z biznesem i praktykami zarządzania procesami logistycznymi.