Prezentacja dla maturzystów w Żorach

W ramach współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z Zespołem Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach (szkoła pod patronatem naszego Uniwersytetu) w styczniu odbyły się warsztaty dla około 170 tegorocznych maturzystów.

Po powitaniu gości przez mgr Janinę Satławę, Dyrektora szkoły, oficjalnego otwarcia spotkania dokonała mgr Joanna Krupa oraz mgr Małgorzata Herman. Spotkanie podzielone było na dwie części. W pierwszej zaprezentowana została nasza Uczelnia oraz możliwości podjęcia studiów na poszczególnych Wydziałach i kierunkach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W części drugiej zostały zaprezentowane wykłady interaktywne dla młodzieży z tematyki finansów, ekonomii i logistyki, a także związane z funkcjonowaniem współczesnej gospodarki, społeczeństwa i szeroko pojętych eko wyzwań XXI wieku.

W spotkaniu z ramienia Uniwersytetu uczestniczyli:

  • dr inż. Tomasz Zieliński, Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji
  • dr Renata Pęciak z Wydziału Ekonomii
  • dr Piotr Hanus z Wydziału Zarządzania.

Nie było to jedyne wydarzenie w ramach współpracy ze szkołą. W grudniu ubiegłego roku w Katowicach mieliśmy okazję gościć klasy o specjalności hotelarskiej i turystycznej. Uczniowie zwiedzili katowicki kampus Uniwersytetu oraz uczestniczyli w warsztatach związanych z możliwościami zastosowania logistyki w turystyce i hotelarstwie, mieli okazję poznać walory turystyczne naszego regionu oraz trendy w światowej gospodarce i ich związek z rozwojem turystyki. Warsztaty dla uczniów przeprowadzili dr hab. Katarzyna Czernek-Marszałek oraz dr Piotr Hanus, który sprawował również opiekę merytoryczną nad wizytą.

Wszystkim osobom zaangażowanym związaną z organizacją tych wydarzeń serdecznie dziękujemy za pomoc!