Spotkanie z pracownikami naukowymi w ramach MOLO

W dniu 16.06.2014 odbyło się spotkanie pracowników Katedry Logistyki Ekonomicznej z Gośćmi - pracownikami uczelni zagranicznych uczestniczących w programie "Modern Logistics Enhancing Enterprenumerial Skills and Motivation". Celem spotkania było wzajemne zapoznanie się z programami nauczania realizowanymi w partnerskich uczelniach oraz obszarami badawczymi. Podczas spotkania nastąpiła wzajemna prezentacja dorobku pracowników, wymiana doświadczeń oraz dyskusja.

On 16.06.2014 a meeting was held which was attended by academics guests of foreign universities participating in the program "Modern Logistics Enterprenumerial Enhancing Skills and Motivation" and the Department of Business Logistics, University of Economics in Katowice. The main purpose of the meeting was to get acquainted with each other curricula (education programmes implemented in universities) and research areas. During the meeting there was a mutual presentation of the staff, exchange of experience and discussion.