Warsztaty dla szkół na WBFiA w Rybniku

19 marca br. na terenie kampusu w Rybniku odbyły się warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera z Żor oraz dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kryr.

W warsztatach wzięło udział około 80 osób z następujących szkół:

• w ramach współpracy związanej z patronatem naszej Uczelni – uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera z Żor (wychowawcy: mgr Małgorzata Herman, mgr Joanna Krupa, mgr Zdzisława Staroń),
  • uczniowie gimnazjum i klas VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach (wychowawcy: mgr Katarzyna Kosińska, mgr Grażyna Staniek).

Warsztaty z zakresu finansów ("Ile naprawdę kosztuje kredyt i pożyczka?") przeprowadził dr inż. Tomasz Zieliński, Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku, a z zakresu logistyki ("Więcej czy mniej zapasu? Oto jest pytanie!") dr Piotr Hanus (Katedra Logistyki Ekonomicznej). Uczniowie wysłuchali ich z zaciekawieniem: zadawali pytania, brali udział w dyskusji, wykonywali interaktywne zadania.

Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i ich nauczycielom.