Warsztaty dla szkół w kampusie w Rybniku

W dniu 17 marca br. w kampusie w Rybniku odbyły się warsztaty i wykład dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, z którymi nasza Uczelnia ma podpisane umowy o współpracy.

Spotkanie rozpoczęło się w Auli powitaniem uczniów i wychowawców. W warsztatach wzięło udział około 100 uczniów z następujących szkół:

  • Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera z Żor (wychowawcy: mgr Małgorzata Herman, mgr Joanna Krupa, mgr Zdzisława Staroń),
  • Zespołu Szkół nr 2 im. W. Korfantego z Jastrzębia-Zdroju (wychowawcy: mgr Marta Madera, mgr Małgorzata Lach)
  • Gimnazjum Publicznego w Kryrach (wychowawcy: mgr Jolanta Prządka, mgr Joanna Kidoń).

Tematyka warsztatów obejmowała:

dla szkół średnich:

  • ZS nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera z Żor, "Współpraca w warunkach rozproszonej informacji", dr Krzysztof Niestrój,
  • ZS nr 2 im. W. Korfantego z Jastrzębia-Zdroju, "Komunikacja i wybrane elementy tworzenia zespołów w logistyce", dr Piotr Hanus;

dla gimnazjum:

  • zajęcia z matematyki: "Najsłynniejsza liczba niewymierna", dr Monika Miśkiewicz-Nawrocka
  • zajęcia z języka angielskiego: "Folklore in numbers - How much do we know about Polish culture?", mgr Kinga Stolarczyk. 

Na zakończenie wizyty dla wszystkich uczestników odbył się wykład aktywny pt.: "Metoda małych kroków – Kaizen w życiu". Poprowadził go praktyk, Pani Katarzyna Nowosielecka z firmy Cartrack. Tematyka dotyczyła wykorzystania kaizen w codziennym życiu.

Nie są to jednak jedyne wydarzenia, które odbyły się w ostatnim czasie w ramach współpracy edukacyjnej Uniwersytetu ze szkołami. W dniu 3 marca br. w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach odbyło się spotkanie zatytułowane "Ekonomia, problemy ubóstwa i życie codzienne mieszkańców Republiki Środkowej Afryki", które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Spotkanie poprowadzili: Pani Iwona Kołodziej, Menadżer Projektów w Wydawnictwie "ZNAK" oraz Pan Przemysław Kołodziej, absolwent naszej Uczelni. Celem spotkania było przybliżenie problematyki społecznej i funkcjonowania najbiedniejszego państwa na świecie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń.

Informacja o spotkaniu w ZS nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach