Warsztaty inicjujące projekt TransTracking MVP

W dniu 18 listopada br. w sali 306A odbyły się zajęcia warsztatowe inicjujące projekt stworzenia prototypu aplikacji mobilnej mającej przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w transporcie drogowym w Europie.

Zajęcia prowadziła Pani Karolina Szumilas z firmy Logintrans, a udział w nich brali studenci naszego uniwersytetu, studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz uczniowie szkół średnich o profilu logistycznym – Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach i Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu.

Celem warsztatów było dokonanie wielowymiarowej charakterystyki interesariuszy transportu drogowego, zapoznanie się aktualną sytuacją w zakresie bezpieczeństwa w transporcie drogowym w Europie, a także rozpoznanie źródeł najczęściej występujących zagrożeń. Warsztaty wieńczyło zebranie pierwszych pomysłów dotyczących projektowanej aplikacji. Organizatorami warsztatów była Katedra Logistyki Ekonomicznej, Katedra Transportu oraz Naukowe Koło Logistyki "Dialog". Kolejne zajęcia planowane są w lutym 2017 roku, również w murach naszego uniwersytetu.

Zapraszamy studentów, którzy chcieliby dołączyć do projektu – zgłoszenia drogą mailową przyjmuje NKL "Dialog": nkldialog@uekat.pl.