Kreatywne pomysły studentów PiF na przedsiębiorczość ekologiczną

Kreatywność, bogactwo talentów i umiejętność dostrzegania szans oraz problemów w otoczeniu– tak pokrótce można opisać studentów pierwszego stopnia kierunku Przedsiębiorczość i Finanse. Pomysły na przedsiębiorczość ekologiczną, które zaprezentowali w projektach przygotowanych na ćwiczenia z Podstaw Przedsiębiorczości są warte wprowadzenia w życie. Są wśród nich rozwiązania dotyczące zagospodarowania zużytych opon, butelek, ubrań i materiałów, a także wykorzystania resztek jedzenia, gruzu, czy też ptasich piór. Wśród propozycji na biznes uwzględniający kwestie ekologiczne znalazły się także rozwiązania dotyczące mniejszego zużycia plastiku, większego wykorzystania energii z odnawialnych źródeł, jak również uzdatniania wody. Przykładowe prototypy produktów przygotowanych  przez niektóre zespoły można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Są nimi wycieraczka zrobiona z opon i drewna z palety, lampa z butelki i kawałków drewna, świeca i inne ozdoby ze butelek, zabawki dla zwierząt wykonane ze zużytych ubrań i koców, designerskie torebki z używanych spodni. Zaznaczyć należy, że to tylko wybrane pomysły na przedsiębiorczość ekologiczną studentów kierunku. Część rozwiązań została bowiem zaprezentowana w formie rysunków, schematów lub opisów. Gratulujemy pomysłowości!