Pracownicy naszej Katedry uczestnikami międzynarodowego projektu Erasmus+

Dr hab. Katarzyna Bratnicka-Myśliwiec oraz dr Martyna Wronka-Pośpiech zostały uczestnikami projektu "Empowering Entrepreneurs through SME Financing Education", którego kierownikiem jest dr hab. Izabella Steinerowska-Streb, prof. UE. Projekt finansowany przez Unię Europejską z programu Erasmus+.

Liderem projektu jest University of Strasbourg (Francja). Pozostałe uczelnie partnerskie to: University of Piraeus Research Centre (Grecja), University of the Peloponnese (Grecja), University of Burgos (Hiszpania), Neapolis University Pafos (Cypr), University of National and World Economy (Bułgaria) i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W projekcie udział biorą również przedstawiciele biznesu: firma Syncnify (Francja) oraz PA Partners for Skills Development (Cypr).

Głównym celem projektu jest zwiększenie zdolności MŚP do analizy informacji dotyczących możliwości finansowania, minimalizując przy tym wpływ dezinformacji. Projekt ma na celu kształtowanie kompetencji przedsiębiorczych poprzez edukację i wsparcie w wykorzystywaniu technologii cyfrowych do oceny szans finansowania. Skierowany jest w szczególności do absolwentów uczelni i młodych przedsiębiorców, oferując wsparcie w zdobywaniu umiejętności innowacyjnych i przedsiębiorczych, promując także postawę otwartości na transformację cyfrową. Projekt ma również promować współpracę i wymianę doświadczeń między uczestnikami a instytucjami edukacyjnymi oraz sektorem prywatnym. Efektem ma być stworzenie innowacyjnego i interaktywnego kursu w oparciu o platformę e-learningową.