Spotkanie studentów PiF z Mateuszem Maikiem

W dniu 21 stycznia 2019 r. studenci pierwszego stopnia na kierunku Przedsiębiorczość i Finanse (PiF) wzięli udział w spotkaniu z Mateuszem Maikiem, przedstawicielem Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, przedsiębiorcą i konsultantem biznesowym

W dniu 21.01.2019r. odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielem praktyki gospodarczej studentów kierunku „Przedsiębiorczość finanse” (I rok, I stopień, Wydział Ekonomii). W wykładzie z „Podstaw przedsiębiorczości” uczestniczył Mateusz Maik, przedsiębiorca z 14-letnim doświadczeniem w biznesie, obecnie właściciel Kreatywnego Studia Graficznego (momstudio), a także konsultant w zakresie uruchomienia i prowadzenia własnego biznesu – w sieci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Mateusz Maik wygłosił wykład pt: "Korzyści i  zasady funkcjonowania Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP)", w ramach którego podzielił się ze studentami swoją bogatą wiedzą na temat podejmowania decyzji przedsiębiorczych – tego jak weryfikować swój pomysł na biznes, zakresu pomocy świadczonej przez inkubatory (AIP), korzyści dla początkującego przedsiębiorcy, czasu działalności w ramach inkubatora. Omówił dwa zasadnicze programy realizowane przez AIP – program preinkubacji i inkubacji startupów. Przedstawił także szereg źródeł informacji, z których studenci mogą skorzystać, w tym bezpłatny kurs „Od pomysłu do biznesu w 6 krokach” (e-learning).

Studenci z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i zadali Gościowi wiele pytań. Spotkanie i wykład prowadziła dr hab. Teresa Kraśnicka, która na koniec podziękowała za udział w wykładzie Panu Mateuszowi Maikowi i wręczyła mu materiały promujące naszą uczelnię.

W imieniu studentów serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania oraz cenną wiedzę wyniesioną z wykładu.