Spotkanie z przedstawicielami biznesu


W dniu  3.12.2019r. w wykładzie z „Podstaw przedsiębiorczości”, prowadzonym przez dr hab. Teresę Kraśnicką - na kierunku Przedsiębiorczość i finanse (I rok, I stopień) uczestniczył prezes firmy Techniki Lakiernicze - Pan Piotr Sołtysiak i pracownik tej firmy – Pani mgr Julia Sołtysiak, absolwentka naszego Uniwersytetu.

Firma Techniki Lakiernicze (z siedzibą w Bieruniu) od blisko 20 lat dostarcza systemy, produkty i technologie  w zakresie lakiernictwa, dozowania i automatyki. Jest innowacyjnym małym przedsiębiorstwem  oferującym nowoczesne rozwiązania  we wszystkich kwestiach dotyczących lakiernictwa i dozowania oraz automatyzacji tych procesów w przemyśle. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 30 osób.

W trakcie wykładu prezes firmy przedstawił etapy rozwoju firmy, główne bariery  przedsiębiorczości indywidualnej, a także czynniki sukcesu oraz sposoby radzenia sobie z konkurencją. Zwrócił szczególną uwagę na znaczenie wysokiej jakości oferowanych produktów i usług, ich innowacyjność, ale również rzetelność i zaufanie w relacjach z partnerami.   W trakcie spotkania była także okazja do zadania wielu pytań Gościom, na temat prowadzenia działalności na własny rachunek i specyfiki firm rodzinnych (prezentowana firma jest firmą rodzinną). Na zakończenie wykładu i dyskusji dotyczącej poruszanych zagadnień dr hab. Teresa Kraśnicka podziękowała Gościom za poświęcony czas i dzielenie się wiedzą ze studentami naszej uczelni.